Transmisja nabożeństw ze Świątyni Opatrzności Bożej (maj)

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa odprawiane są w górnym kościele. Zachęcamy do osobistego uczestniczenia w Mszy św. i przyjęcia Komunii św. sakramentalnej.
Msze św. w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 19.00 i 20.30, w dni powszednie o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.

Komunikat parafialny (aktualizacja 2021-05-05)

Drodzy Parafianie, w związku z wprowadzeniem stanu epidemii prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi odprawiania Mszy św. i nabożeństw w naszej Świątyni, a także innymi zaleceniami Rady Stałej Komisji Episkopatu Polski.

MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Wszystkie Msze św. – zarówno w niedziele, jak również w dni powszednie – odprawiane są w górnej świątyni.
Msze św. w niedziele o godz.: 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 19.00 i 20.30.
Msze św. w tygodniu: 7.00, 12.00 i 18.00.

Msza św. w POLSAT NEWS i POLSAT RODZINA

W odpowiedzi na prośby widzów i Internautów Polsat Rodzina zaprasza na internetową transmisję Mszy św. dla dzieci z naszej Świątyni. Bezpłatnie na ipla.tv o godz. 10.30.
Stacja Polsat NEWS transmituje niedzielną Mszę św. o godz. 9.00.
Świątynia Opatrzności Bożej: SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY, godz. 9.00 i 10.30.

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Rozpoczynamy nowennę do św. Andrzeja Boboli, którego wspomnienie będziemy obchodzić 16 maja. Relikwie Świętego zostały wprowadzone do Świątyni Opatrzności Bożej 2 czerwca 2013 r. Przez wstawiennictwo świętych i błogosławionych Bóg dokonuje cudów. Zachęcamy do wypraszania łask za ich wstawiennictwem i oddawania czci relikwiom, które mamy w naszej Świątyni.

Nowenna do św. Stanisława Papczyńskiego

9 maja rozpoczynamy nowennę przed wspomnieniem św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera, które obchodzić będziemy 18 maja.
Relikwie Świętego od 11 kwietnia 2015 r. znajdują się w Świątyni Opatrzności Bożej. Zachęcamy do modlitwy i wypraszania potrzebnych łask w tym szczególnym miejscu i czasie.

Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

Zapraszamy na Msze św. odprawiane we wtorki o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii wystawione są jego relikwie.

Nowenna do św. Józefa o odrodzenie małżeństwa

Zachęcamy do udziału w comiesięcznej modlitwie przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa przeżywające kryzys. Odbywa się ona w drugie środy miesiąca podczas Mszy św. wieczornej.
Święty Józefie, módl się za nami.

Spotkanie biblijne

Spotkania dla wszystkich, którzy chcą głębiej poznać Pismo Święte. Celem spotkań jest poszerzanie wiedzy z zakresu historii, archeologii, geografii i egzegezy biblijnej. Spotkania można traktować jako narzędzie pomocne tak w osobistej modlitwie, jak i w formacji w innych wspólnotach.

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego

Dziewięć dni przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego Kościół rozpoczyna modlitewną nowenną do Ducha Świętego. Nowenna ta jest najstarszym zgromadzeniem modlitewnym Kościoła. Jest to modlitwa polecona przez samego Pana Jezusa w dniu Wniebowstąpienia.

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy na maj

» Intencja powszechna – Świat finansów
Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

Nowenna ku czci Matki Bożej Fatimskiej

Panie, Boże Wszechmogący, przez wzgląd na Syna Twojego Jednorodzonego, który swoim życiem, śmiercią i zmartwychwstaniem, odkupił nas dla wiecznego zbawienia, błagamy Ciebie, udziel nam łaski abyśmy rozważając tajemnice Różańca Świętego, Błogosławionej Dziewicy Maryi, umieli godnie naśladować to co one zawierają, a otrzymali to co one obiecują.

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego ponownie otwarte

Jest nam niezwykle miło ogłosić, że Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zostanie otwarte dla zwiedzających 6 maja, a już od 4 maja ponownie zapraszamy do obejrzenia wystawy Willmann encore. Męczeństwa apostołów w naszym oddziale przy pl. Bankowym.

Litania Loretańska

Miesiąc maj poświęcony jest w szczególny sposób Matce Bożej. Jest to miesiąc nabożeństw, podczas których rozbrzmiewa w kościołach, przy kapliczkach czy figurach przydrożnych Litania do Najświętszej Maryi Panny, nazywana popularnie Litanią Loretańską.

Jak przyjmować Komunię Świętą na rękę?

Przy udzielaniu Komunii Świętej do ust każdy kapłan kilka razy w roku spotyka sytuację, że Pan Jezus upada na ziemię. Patena czasem uchroni przed tym upadkiem, ale częściej nie uchroni. Przy udzielaniu Komunii Świętej na rękę nie spotkałem się jeszcze nigdy, aby Pan Jezus upadł na ziemię.

Poradnia dla narzeczonych tylko ONLINE

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego od 16 marca 2020 r. decyzją Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej poradnia dla narzeczonych będzie prowadzona on-line.