Aktualności

Transmisja nabożeństw ze Świątyni Opatrzności Bożej (kwiecień)

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa odprawiane są w górnym kościele. Zachęcamy do osobistego uczestniczenia w Mszy św. i przyjęcia Komunii św. sakramentalnej.
Msze św. w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 19.00 i 20.30, w dni powszednie o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.

Komunikat parafialny (aktualizacja 2021-03-25)

Drodzy Parafianie, w związku z wprowadzeniem stanu epidemii prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi odprawiania Mszy św. i nabożeństw w naszej Świątyni, a także innymi zaleceniami Rady Stałej Komisji Episkopatu Polski.

MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Wszystkie Msze św. – zarówno w niedziele, jak również w dni powszednie – odprawiane są w górnej świątyni.
Msze św. w niedziele o godz.: 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 19.00 i 20.30.
Msze św. w tygodniu: 7.00, 12.00 i 18.00.

Jak przyjmować Komunię Świętą na rękę?

Przy udzielaniu Komunii Świętej do ust każdy kapłan kilka razy w roku spotyka sytuację, że Pan Jezus upada na ziemię. Patena czasem uchroni przed tym upadkiem, ale częściej nie uchroni. Przy udzielaniu Komunii Świętej na rękę nie spotkałem się jeszcze nigdy, aby Pan Jezus upadł na ziemię.

Kropielnice bezdotykowe

Przy wejściach do górnego kościoła od strony parkingu i przystanku zamontowaliśmy kropielnice bezdotykowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy w sposób bezpieczny i higieniczny korzystać z wody święconej. Kropielnica dozuje wodę święconą po podłożeniu ręki. Urządzenia nie należy dotykać, zadziała automatycznie.

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

Via Lucis – Droga światła

„Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia” (J 8,12).
Na Drogę Światła zapraszamy w piątek po wieczornym różańcu i nowennie. Poprowadzi ją ks. Piotr Celejewski.

International Mass

We cordially invite you to the next Holy Mass in English in Wilanów. Holy Mass It will be checked on Saturday, April 17 at 17.00. Confession in English is also available before and during Mass.

Komunikat o stanie zdrowia kard. Kazimierza Nycza

Metropolita warszawski opuścił szpital i najbliższy czas poświęci na rehabilitację. „Ponawiamy jednocześnie prośbę o modlitwę o powrót naszego Pasterza do zdrowia i pełni sił”.

Papież ogłosił „Rok Świętego Józefa”

Z okazji przypadającej dzisiaj 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła powszechnego, papież Franciszek ogłosił od dziś do 8 grudnia 2021 roku specjalny „Rok” poświęcony Opiekunowi Jezusa.

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy na kwiecień

» Intencja powszechna – Podstawowe prawa
Módlmy się za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach.

Mniej wiernych w kościołach. Nowe wytyczne

Dostosowując się do nowych decyzji władz administracyjnych ograniczających liczbę wiernych w kościele do 1 osoby na 20 m2, podajemy, że od soboty 27 marca jednocześnie mogą przebywać w kościele 303 osoby.

Poradnia dla narzeczonych tylko ONLINE

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego od 16 marca 2020 r. decyzją Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej poradnia dla narzeczonych będzie prowadzona on-line.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej