Komunikat parafialny (aktualizacja 2020-09-01)

Drodzy Parafianie, w związku z wprowadzeniem stanu epidemii prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi odprawiania Mszy św. i nabożeństw w naszej Świątyni, a także innymi zaleceniami Rady Stałej Komisji Episkopatu Polski.

Jak przyjmować Komunię Świętą na rękę?

Przy udzielaniu Komunii Świętej do ust każdy kapłan kilka razy w roku spotyka sytuację, że Pan Jezus upada na ziemię. Patena czasem uchroni przed tym upadkiem, ale częściej nie uchroni. Przy udzielaniu Komunii Świętej na rękę nie spotkałem się jeszcze nigdy, aby Pan Jezus upadł na ziemię.

Godzina Święta

«Tak, jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną? Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe» (por. Mt 26, 40-41).
Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00.

Katechezy Drogi Neokatechumenalnej

Katechiści i wspólnota zapraszają dorosłych i młodzież we wtorki i czwartki o godz. 20.00.
Droga Neokatechumenalna jest duszpasterstwem parafialnym wprowadzającym w chrześcijaństwo. Stanowi drogę nawrócenia, dzięki której można odkryć bogactwo chrztu. Jest narzędziem, które prowadzi do pełni chrześcijaństwa – daje moc przyjęcia Krzyża.

Nowenna do św. Faustyny Kowalskiej

Święta Faustyno, uproś mi łaskę coraz głębszego wnikania w tajemnice miłosierdzia Bożego w dziele stworzenia, zbawienia i chwały, abym jak Ty dawał ją poznać całemu światu.
Święta Faustyno, naucz mnie przebywania z Panem we własnej duszy, słuchania Jego głosu i przeżywania z Nim wszystkich chwil życia. Uproś mi łaskę kontemplacji Miłosierdzia Bożego w codzienności.

Oddaj książkę – stwórz bibliotekę

Pracownicy Biblioteki Instytutu Papieża Jana Pawła II przeprowadzą zbiórkę książek dla dzieci i młodzieży – pacjentów szpitali, hospicjów, domów dziecka.
Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji

Ujednolicone formuły modlitw

» Ojcze nasz (Modlitwa Pańska)
» Zdrowaś Maryjo (Pozdrowienie Anielskie)
» Królowo nieba (Regina caeli)
» Pod Twoją obronę
» Pomnij, o Najświętsza Panno (Modlitwa św. Bernarda)
» Witaj, Królowo

Poradnia dla narzeczonych tylko ON-LINE

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego od 16 marca 2020 r. decyzją Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej poradnia dla narzeczonych będzie prowadzona on-line.