Aktualności

MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Wszystkie Msze św. – zarówno w niedziele, jak również w dni powszednie – odprawiane są w górnej świątyni.
Msze św. w niedziele o godz.: 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 19.00 i 20.30.
Msze św. w tygodniu: 7.00, 12.00 i 18.00. Różaniec o godz. 17.30.

Transmisja nabożeństw ze Świątyni Opatrzności Bożej (marzec)

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa odprawiane są w górnym kościele. Zachęcamy do osobistego uczestniczenia w Mszy św. i przyjęcia Komunii św. sakramentalnej.
Msze św. w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 19.00 i 20.30, w dni powszednie o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.

Komunikat parafialny (aktualizacja 2021-02-14)

Drodzy Parafianie, w związku z wprowadzeniem stanu epidemii prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi odprawiania Mszy św. i nabożeństw w naszej Świątyni, a także innymi zaleceniami Rady Stałej Komisji Episkopatu Polski.

Jak przyjmować Komunię Świętą na rękę?

Przy udzielaniu Komunii Świętej do ust każdy kapłan kilka razy w roku spotyka sytuację, że Pan Jezus upada na ziemię. Patena czasem uchroni przed tym upadkiem, ale częściej nie uchroni. Przy udzielaniu Komunii Świętej na rękę nie spotkałem się jeszcze nigdy, aby Pan Jezus upadł na ziemię.

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO)

„Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia”. (2 Kor 6, 2B)
Rekolekcje pozwalają przeżyć sercem to, co doskonale wiemy rozumem, że Bóg nas kocha. Chce, abyśmy byli szczęśliwi i przeżyli swoje życie jak najlepiej.

Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

Zapraszamy na Msze św. odprawiane we wtorki o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii wystawione są jego relikwie.

Wieczór modlitwy ze św. Szarbelem

Wspólnota św. Szarbela zaprasza na Wieczór modlitwy ze św. Szarbelem w środę 3 lutego o godz. 20.00. Rozpoczynamy Eucharystią, a po niej adoracja i uwielbienie przy relikwiach św. Szarbela.

Godzina Święta

«Tak, jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną? Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe» (por. Mt 26, 40-41).
Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00.

I piatek miesiąca. Modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Panie Jezu Chryste, Ty przez swoje Boskie Serce, bogate w miłosierdzie, wylałeś na cały świat miłość swego Ojca jako uświęcający żar Ducha Przenajświętszego. Racz przyjąć moje modlitwy, prace, radości i cierpienia i złącz je dzisiaj ze swą Ofiarą Krzyża, obecną w tajemnicy Eucharystii dla zbawienia świata.

Koncert w ósmą rocznicę śmierci Victorii Jankowskiej

Fundacja im. Victorii Jankowskiej zaprasza w poniedziałek 8 marca na koncert w ósmą rocznicę śmierci Victorii, utalentowanej harfistki młodego pokolenia. Koncert poprzedzi Msza św. o godz. 18.00 w intencji zmarłej artystki.

Gorzkie Żale

Nabożeństwo Gorzkich Żali jest nabożeństwem szczególnym, bogatym w treść teologiczną i niosącym w sobie ogromny ładunek ekspresji. Wszystko po to, aby jego uczestnik mógł duchowo zjednoczyć się z cierpiącym Panem. To śpiewane rozważanie o Męce Pańskiej jest jednocześnie modlitwą i prośbą o nawrócenie osobiste i całego świata do Miłości, która nie jest przez ludzi kochana.

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego otwarte

Od czwartku 11 lutego Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zostało ponownie otwarte dla zwiedzających.
Ekspozycję główną mieszczącą się w pierścieniu Świątyni Opatrzności Bożej można zwiedzać codziennie od czwartku do niedzieli w godz. 12.00-19.00 (ostatnie wejście o godz. 18.00, w czwartki zwiedzanie nieodpłatne).

Wielki Post: czas na odnowę wiary, nadziei i miłości

Drodzy bracia i siostry, każdy etap życia jest czasem wiary, nadziei i miłości. To wezwanie do przeżywania Wielkiego Postu jako drogi nawrócenia, modlitwy i dzielenia się naszymi dobrami, niech nam pomoże powrócić naszą osobistą i wspólnotową pamięcią do tej wiary, która pochodzi od żywego Chrystusa, do nadziei ożywionej tchnieniem Ducha Świętego i do miłości, której niewyczerpanym źródłem jest miłosierne serce Ojca.

Wystawa „Willmann encore. Męczeństwa apostołów”

Monumentalne malarskie dzieła śląskiego Rembrandta można oglądać w oddziale Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przy pl. Bankowym 1A (wejście od ul. Elektoralnej) od wtorku do niedzieli w godz. 12.00-18.00.

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy na marzec

» Intencja ewangelizacyjna – Sakrament pojednania
Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Droga Krzyżowa ze Świętymi Opatrznościowymi

» Święty Jan Paweł II » Święta Faustyna Kowalska
» Święty Maksymilian Maria Kolbe » Święta Urszula Ledóchowska
» Błogosławiony Honorat Koźmiński » Błogosławiony Edmund Bojanowski

Poradnia dla narzeczonych tylko ONLINE

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego od 16 marca 2020 r. decyzją Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej poradnia dla narzeczonych będzie prowadzona on-line.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej