MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Wszystkie Msze św. – zarówno w niedziele, jak również w dni powszednie – odprawiane są w górnej świątyni.
Msze św. w niedziele o godz.: 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 19.00 i 20.30.
Msze św. w tygodniu: 7.00, 12.00 i 18.00. Różaniec o godz. 17.30.

Transmisja nabożeństw ze Świątyni Opatrzności Bożej (styczeń)

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa odprawiane są w górnym kościele. Zachęcamy do osobistego uczestniczenia w Mszy św. i przyjęcia Komunii św. sakramentalnej.
Msze św. w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30, w dni powszednie o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.

Komunikat parafialny (aktualizacja 2021-01-16)

Drodzy Parafianie, w związku z wprowadzeniem stanu epidemii prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi odprawiania Mszy św. i nabożeństw w naszej Świątyni, a także innymi zaleceniami Rady Stałej Komisji Episkopatu Polski.

Jak przyjmować Komunię Świętą na rękę?

Przy udzielaniu Komunii Świętej do ust każdy kapłan kilka razy w roku spotyka sytuację, że Pan Jezus upada na ziemię. Patena czasem uchroni przed tym upadkiem, ale częściej nie uchroni. Przy udzielaniu Komunii Świętej na rękę nie spotkałem się jeszcze nigdy, aby Pan Jezus upadł na ziemię.

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

Wieczór dla Jezusa – 29 stycznia

„Powróćcie do moich upomnień, udzielę wam ducha mojego, nauczę was moich zaleceń”. (Prz 1, 23)
Otwarte spotkanie dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas z Jezusem i znaleźć odpowiedź na pytania stawiane przez życie. To wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia.

NUTKI OPATRZNOŚCI: Przyjdź Jezu, przyjdź

Przyjdź Jezu, przyjdź, czekamy dziś
Do naszych serc, do naszych dni.
Niech spłynie Twoja łaska i niech wypełni mnie,
Bo nadszedł dzień, by cały świat poznał Cię.

Kurs przedmałżeński

Najbliższy cykl katechez dla narzeczonych rozpocznie się 2 lutego 2021 r. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.30. Kurs trwa 10 tygodni. Warunkiem otrzymania zaświadczenia ukończenia katechez, jest uczestnictwo we wszystkich katechezach.

Orędzie papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego

Drodzy bracia i siostry, przykazanie miłości, które Jezus pozostawił swoim uczniom, znajduje konkretną realizację także w relacji z chorymi. Społeczeństwo jest bardziej ludzkie, jeśli potrafi bardziej zatroszczyć się o swoich słabych i cierpiących członków, a zdoła czynić to skutecznie będąc ożywione miłością braterską.

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na rok 2021

» Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie
Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich.

Punkt pobrań COVID-19 na zapleczu Świątyni

Na tyłach Świątyni Opatrzności Bożej otworzono bezpłatny punkt pobrań próbek do badań na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Punkt znajduje się w namiocie, do którego dojazd jest możliwy otwartą bramą C od ulicy Sejmu Czteroletniego.

Poradnia dla narzeczonych tylko ONLINE

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego od 16 marca 2020 r. decyzją Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej poradnia dla narzeczonych będzie prowadzona on-line.