Transmisja nabożeństw ze Świątyni Opatrzności Bożej (październik)

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa odprawiane są w górnym kościele. Zachęcamy do osobistego uczestniczenia w Mszy św. i przyjęcia Komunii św. sakramentalnej.
Msze św. w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30, w dni powszednie o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.

Komunikat parafialny (aktualizacja 2020-10-16)

Drodzy Parafianie, w związku z wprowadzeniem stanu epidemii prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi odprawiania Mszy św. i nabożeństw w naszej Świątyni, a także innymi zaleceniami Rady Stałej Komisji Episkopatu Polski.

Jak przyjmować Komunię Świętą na rękę?

Przy udzielaniu Komunii Świętej do ust każdy kapłan kilka razy w roku spotyka sytuację, że Pan Jezus upada na ziemię. Patena czasem uchroni przed tym upadkiem, ale częściej nie uchroni. Przy udzielaniu Komunii Świętej na rękę nie spotkałem się jeszcze nigdy, aby Pan Jezus upadł na ziemię.

Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

Zapraszamy na Msze św. odprawiane we wtorki o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii wystawione są jego relikwie.

ODWOŁANE: Katechezy Drogi Neokatechumenalnej

Katechiści i wspólnota zapraszają dorosłych i młodzież we wtorki i czwartki o godz. 20.00.
Droga Neokatechumenalna jest duszpasterstwem parafialnym wprowadzającym w chrześcijaństwo. Stanowi drogę nawrócenia, dzięki której można odkryć bogactwo chrztu. Jest narzędziem, które prowadzi do pełni chrześcijaństwa – daje moc przyjęcia Krzyża.

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

Wieczór dla Jezusa – 30 października

Tak mówi Pan: „Gdy nadejdzie czas mej łaski, wysłucham cię, w dniu zbawienia przyjdę ci z pomocą” (Iz 49, 8a). Otwarte spotkanie dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas z Jezusem i znaleźć odpowiedź na pytania stawiane przez życie. To wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia.

Odpusty za zmarłych. Nowy dekret Penitencjarii Apostolskiej

Z powodu epidemii COVID-19 w tym roku odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych.

Podaruj zmarłym niebo, 1-30 listopada

Panie, Boże Wszechmogący, błagam Cię przez Najdroższą Krew, którą Twój Boski Syn, Jezus Chrystus, wylał za nas w Ogrojcu, racz wybawić dusze z czyśćca, a szczególnie tę, która jest najbardziej ze wszystkich opuszczona. Przyjmij ją do Twojej chwały, gdzie będzie mogła wielbić Cię i chwalić na wieki. Amen.

Ekspozycja artystyczno-multimedialna poświęcona Janowi Pawłowi II

Narodowy Bank Polski otwiera okolicznościową ekspozycję artystyczno-multimedialną, prezentującą monety kolekcjonerskie z wizerunkiem papieża Jana Pawła II. Ekspozycję można zobaczyć od 16 października do 17 listopada w siedzibie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Ujednolicone formuły modlitw

» Ojcze nasz (Modlitwa Pańska)
» Zdrowaś Maryjo (Pozdrowienie Anielskie)
» Królowo nieba (Regina caeli)
» Pod Twoją obronę
» Pomnij, o Najświętsza Panno (Modlitwa św. Bernarda)
» Witaj, Królowo

Papieska intencja modlitwy na październik 2020

» Intencja ewangelizacyjna – Misja świeckich w Kościele
Módlmy się, aby na mocy chrztu wierni świeccy, zwłaszcza kobiety, mieli większy udział w instytucjach odpowiedzialnych za Kościół.

Poradnia dla narzeczonych tylko ON-LINE

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego od 16 marca 2020 r. decyzją Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej poradnia dla narzeczonych będzie prowadzona on-line.