Aktualności

Transmisja nabożeństw ze Świątyni Opatrzności Bożej (grudzień)

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa odprawiane są w górnym kościele. Zachęcamy do osobistego uczestniczenia w Mszy św. i przyjęcia Komunii św. sakramentalnej.
Msze św. w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30, w dni powszednie o godz. 7.00*, 12.00 i 18.00.
* W ADWENCIE roraty o godz. 6.30. Nie ma Mszy św. o 7.00.

Komunikat parafialny (aktualizacja 2020-11-30)

Drodzy Parafianie, w związku z wprowadzeniem stanu epidemii prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi odprawiania Mszy św. i nabożeństw w naszej Świątyni, a także innymi zaleceniami Rady Stałej Komisji Episkopatu Polski.

Jak przyjmować Komunię Świętą na rękę?

Przy udzielaniu Komunii Świętej do ust każdy kapłan kilka razy w roku spotyka sytuację, że Pan Jezus upada na ziemię. Patena czasem uchroni przed tym upadkiem, ale częściej nie uchroni. Przy udzielaniu Komunii Świętej na rękę nie spotkałem się jeszcze nigdy, aby Pan Jezus upadł na ziemię.

CUD nad CUDAMI. Roraty 2020

Roraty z „Małym Gościem”. Tegoroczny temat „Cud nad cudami” nawiązuje do hasła roku liturgicznego i duszpasterskiego „Wielka tajemnica wiary”.
Roraty odprawiane będą w dni powszednie o godz. 6.30.

Rekolekcje adwentowe

Rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do owocnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy w III niedzielę Adwentu 13 grudnia. Będą trwały do środy. Poprowadzi je ks. Robert Skrzypczak. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na Mszach św. o godz. 9.00, 12.00 i 19.00, w dni powszednie na Mszy św. wieczornej o godz. 19.30.

Wigilia bez Granic

Instytut Myśli Schumana po raz piąty organizuje Wigilię bez Granic, w tym roku również online. Celem akcji jest budowanie relacji z osobami zepchniętymi na margines życia społecznego, samotnymi, starymi, które są dla nas obce, „cudze” zarówno z rodakami jak i z cudzoziemcami, którzy studiują albo pracują w Polsce.

Podziękujemy za dar rodziny

Boże, uwielbiony w tajemnicy Twojej Opatrzności, dziękuję Ci za opiekę i wszelkie łaski, którymi obdarzasz moją rodzinę. Dziękuję Ci za miłość, która umacnia naszą jedność i prowadzi ku dobru, a za wstawiennictwem Świętej Rodziny zawierzam moją rodzinę. Proszę o błogosławieństwo dla...

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

O Niepokalana, nieba i ziemi Królowo, Ucieczko grzesznych i Matko nasza najmiłościwsza. Proszę Cię, abyś mnie za rzecz i własność swoją przyjąć raczyła i uczyniła ze mną cokolwiek Ci się podoba. Obym w Twoich niepokalanych i najmiłościwszych rękach stał się użytecznym narzędziem do rozszerzenia błogiego Królestwa Najświętszego Serca Jezusowego.

Bądźcie jak apostoł Andrzej: zachwyćcie innych Chrystusem

Apostoł Andrzej nie tylko sam rozpoznał Chrystusa, ale został z Nim i przyprowadził jeszcze swojego brata Piotra. Nie szukał ciekawostek tamtego świata, ale uznał w Chrystusie i tylko w Nim największą wartość. Musiał być bardzo wyrazisty Ten, którego spotkali nad Jeziorem Galilejskim, skoro zostawili swoje łodzie, by pójść za Nim.

Niech adwentowe oczekiwanie nas przemieni

Dla ludzi wierzących każdy Adwent jest czasem szczególnym. Jest czasem oczekiwania z wiarą na powtórne przyjście Zbawiciela na ziemię, a jednocześnie przygotowania się do obchodów Uroczystości Bożego Narodzenia.
Narodziny Jezusa zmieniły wszystko. Zmienił się bieg historii. Zmienił się świat. Zmienił się człowiek. Zmiany były tak głębokie, że od narodzin Jezusa rozpoczęliśmy liczyć czas.

Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia

Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia. Nie służy ona jedynie tworzeniu nastroju i dodawaniu blasku pięknie nakrytemu stołowi. Pokazuje natomiast Jezusa Chrystusa, Emmanuela – Boga z nami, który jest darem kochającego Ojca dla ludzkości.

Punkt pobrań COVID-19 na zapleczu Świątyni

Na tyłach Świątyni Opatrzności Bożej otworzono bezpłatny punkt pobrań próbek do badań na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Punkt znajduje się w namiocie, do którego dojazd jest możliwy otwartą bramą C od ulicy Sejmu Czteroletniego.

Ujednolicone formuły modlitw

» Ojcze nasz (Modlitwa Pańska)
» Zdrowaś Maryjo (Pozdrowienie Anielskie)
» Królowo nieba (Regina caeli)
» Pod Twoją obronę
» Pomnij, o Najświętsza Panno (Modlitwa św. Bernarda)
» Witaj, Królowo

Poradnia dla narzeczonych tylko ON-LINE

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego od 16 marca 2020 r. decyzją Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej poradnia dla narzeczonych będzie prowadzona on-line.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej