Komunikat parafialny (aktualizacja 2021-09-01)

Drodzy Parafianie,

jesteśmy dalej w  stanie epidemii. Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi odprawiania Mszy św. i nabożeństw w naszej Świątyni, a także innymi zaleceniami Rady Stałej Komisji Episkopatu Polski.

• Msze św. i nabożeństwa są dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej.

• Godziny Mszy św. w naszej parafii pozostają bez zmian także w wakacje.

• Msze św. w niedziele i święta o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00, 20.30, w dni powszednie o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.

• W Świątyni może przebywać jednocześnie 1500 osób w górnym kościele i 750 osób w dolnym.

• Od niedzieli 20 czerwca została zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane.

• Pamiętajmy nadal o obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką oraz o zachowaniu odpowiednich odstępów.

• Zachęcamy do przyjmowania Pana Jezusa w Komunii św. na rękę. Komunia św. najpierw udzielana jest osobom, które przyjmują ją na rękę, później tym, którzy chcą przyjąć ją do ust. Prosimy nie wyciągać języka poza wargi. W niedzielę Komunię św. bezpośrednio do ust rozdajemy na wysokości telebimów.

• Msze św. niedzielne są nadal transmitowane: godz. 9.00 przez Polsat News, godz. 10.30 przez Polsat Rodzina.

• Nabożeństwa odprawiane są w podanych w ogłoszeniach dniach i godzinach.

• Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek w godz. 9.00-10.00 oraz wieczorem od poniedziałku do piątku w godz. 19.00-20.00.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy św.; wyjątek: I i II soboty miesiąca o godz. 11.15.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedzielę 15 min. przed Mszą św.

• Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00  w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.