Komunikat parafialny (aktualizacja 2020-10-16)

Drodzy Parafianie,

w związku z wprowadzeniem stanu epidemii prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi odprawiania Mszy św. i nabożeństw w naszej Świątyni, a także innymi zaleceniami Rady Stałej Komisji Episkopatu Polski.

 • Msze św. i nabożeństwa są dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej.

 • Godziny Mszy św. w naszej parafii pozostają bez zmian. Od września zapraszamy także na Msze św. odprawiane w niedziele o godz. 8.00. W niedziele o godz. 15.00 zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego. W październiku w niedziele o godz. 15.00 nabożeństwo różańcowe.

 • Dostosowując się do nowych decyzji władz administracyjnych ograniczających liczbę wiernych w kościele do 1 osoby na 7 m2, podajemy, że w górnej Świątyni jednocześnie może przebywać 460 osób oraz w Panteonie Wielkich Polaków 270 osób.

 • Od niedzieli 18 października można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

 • Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką oraz o zachowaniu odpowiednich odstępów.

 • Zachęcamy do przyjmowania Pana Jezusa w Komunii św. na rękę. Komunia św. najpierw udzielana jest osobom, które przyjmują ją na rękę, później tym, którzy chcą przyjąć ją do ust. Prosimy nie wyciągać języka poza wargi.

 • Msze św. niedzielne są transmitowane: godz. 9.00 przez Polsat News, godz. 10.30 przez Polsat Rodzinę (również bezpłatnie na ipla.tv).

 • Nabożeństwa odprawiane są w podanych wcześniej dniach i godzinach.

 • Kancelaria parafialna czynna jest normalnie. Od września także w poniedziałki w godz. 19.00-20.00.

 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św.

 • Spowiedź w Świątyni Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedzielę 15 min. przed Mszą św.

 • Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.Komunikat Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego

W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem oraz z faktem, iż parafie Warszawy znalazły się w czerwonej strefie, przypominam księżom proboszczom i wiernym o wszystkich dotychczasowych zaleceniach dotyczących przestrzegania zasad sanitarnych w czasach pandemii: o zachowaniu dystansu, obowiązku zakrywania ust i nosa (z wyjątkiem celebransa głównego), o zasadzie dezynfekcji rąk oraz rozłącznego udzielania Komunii św. do ust i na rękę.

Oprócz tego przypominam, że w parafiach na terenie strefy czerwonej zachowujemy zasadę 7 metrów kwadratowych na jedną osobę w kościele, zaś w parafiach w strefie żółtej – 4 metry na jedną osobę. Zasada ta dotyczy Mszy św. i wszelkich nabożeństw włącznie z Mszami obrzędowymi (pierwsza Komunia św. i bierzmowanie). Rodzicom należy pozostawić prawo decyzji o ewentualnym odłożeniu sakramentów ich dzieci.

Zgodnie z ujednoliconą na poziomie Episkopatu Polski formułą, udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Przypominam wiernym, że skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem.

Wszystkich wiernych proszę o modlitwę o ustanie pandemii, troskę o chorych i odpowiedzialne zachowywanie obostrzeń sanitarnych.

kard. Kazimierz Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

Warszawa, 16 października 2020 r.
 

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej