ODWOŁANE: Katechezy Drogi Neokatechumenalnej

Katechiści i wspólnota zapraszają dorosłych i młodzież we wtorki i czwartki o godz. 20.00. Początek 15 września.

Od wtorku 20 października
z powodu restrykcji sanitarnych
związanych z zagrożeniem pandemią

KATECHEZY ZOSTAŁY ODWOŁANE.

 

Bóg Cię kocha! Przyjdź!

Katechezy dla dorosłych i młodzieży
dla wierzących, wątpiących, poszukujących

wtorki i czwartki, godz. 20.00, początek 15 września

Panteon Wielkich Polaków
 

Droga Neokatechumenalna jest duszpasterstwem parafialnym wprowadzającym w chrześcijaństwo. Stanowi drogę nawrócenia, dzięki której można odkryć bogactwo chrztu. Jest narzędziem w służbie biskupów i proboszczów, które w ciągu lat formacji, opartej na lekturze Pisma Świętego i modlitwie w niewielkich wspólnotach, prowadzi do pełni chrześcijaństwa – daje moc przyjęcia Krzyża.

Znaczenie i naturę Drogi Neokatechumenalnej zdefiniował papież Jan Paweł II: „Wśród rzeczywistości zrodzonych przez Ducha Świętego w naszych czasach znajdują się Wspólnoty Neokatechumenalne, których skuteczność dla odnowy życia chrześcijańskiego bywała honorowana przez mojego poprzednika Pawła VI jako owoc Soboru…” i „Uznaję Drogę Neokatechumenalną za itinerarium formacji katolickiej ważnej dla społeczeństwa i czasów dzisiejszych. Życzę zatem, by Bracia w Biskupstwie doceniali i wspomagali – razem ze swymi Prezbiterami – to dzieło dla nowej ewangelizacji, aby ono realizowało się zgodnie z liniami zaproponowanymi przez inicjatorów, w duchu posługi Ordynariuszowi miejsca i w komunii z nim…”

Istotą jest otwieranie drogi nawrócenia w parafii, aby stopniowo, etap za etapem, w katechumenacie pochrzcielnym, przeżywanym w małych wspólnotach, utworzonych przez osoby w różnym wieku, o różnej pozycji społecznej, wykształceniu i kulturze, pomagać ludziom doświadczać, co znaczy być chrześcijanami i wzrastać w wierze. Wspólnoty takie powstają dzięki otwartym dla wszystkich katechezom – przepowiadaniu kerygmatu. Katechezy i całe itinerarium neokatechumealne opierają się na „trójnogu”: Słowo Boże – Liturgia – Wspólnota.

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej