Transmisja nabożeństw ze Świątyni Opatrzności Bożej (listopad)

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa odprawiane są w górnym kościele. Zachęcamy do osobistego uczestniczenia w Mszy św. i przyjęcia Komunii św. sakramentalnej.
Msze św. w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30, w dni powszednie o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.

Komunikat parafialny (aktualizacja 2020-11-04)

Drodzy Parafianie, w związku z wprowadzeniem stanu epidemii prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi odprawiania Mszy św. i nabożeństw w naszej Świątyni, a także innymi zaleceniami Rady Stałej Komisji Episkopatu Polski.

Jak przyjmować Komunię Świętą na rękę?

Przy udzielaniu Komunii Świętej do ust każdy kapłan kilka razy w roku spotyka sytuację, że Pan Jezus upada na ziemię. Patena czasem uchroni przed tym upadkiem, ale częściej nie uchroni. Przy udzielaniu Komunii Świętej na rękę nie spotkałem się jeszcze nigdy, aby Pan Jezus upadł na ziemię.

Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

Zapraszamy na Msze św. odprawiane we wtorki o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii wystawione są jego relikwie.

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

Wieczór dla Jezusa – 27 listopada (transmisja online)

„Pan jest z wami, gdy wy jesteście z Nim. Jeśli Go będziecie szukać, znajdziecie, a jeśli Go opuścicie, i On was opuści.” (2Krn 15, 2b). Otwarte spotkanie dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas z Jezusem i znaleźć odpowiedź na pytania stawiane przez życie. To wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia.

Holy Mass in English

We come together this week for our First Advent Mass. In these times of uncertainty, let's continue to pray for each other's safety and wellness. With great caution and appreciation, we come to celebrate the Holy Eucharist physically together.
The Mass will be celebrated on Saturday November 28 at 5 pm.

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

O Niepokalana, nieba i ziemi Królowo, Ucieczko grzesznych i Matko nasza najmiłościwsza. Proszę Cię, abyś mnie za rzecz i własność swoją przyjąć raczyła i uczyniła ze mną cokolwiek Ci się podoba. Obym w Twoich niepokalanych i najmiłościwszych rękach stał się użytecznym narzędziem do rozszerzenia błogiego Królestwa Najświętszego Serca Jezusowego.

CUD nad CUDAMI. Roraty 2020

Roraty z „Małym Gościem”. Tegoroczny temat „Cud nad cudami” nawiązuje do hasła roku liturgicznego i duszpasterskiego „Wielka tajemnica wiary”.
Roraty odprawiane będą w dni powszednie o godz. 6.30.

Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia

Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia. Nie służy ona jedynie tworzeniu nastroju i dodawaniu blasku pięknie nakrytemu stołowi. Pokazuje natomiast Jezusa Chrystusa, Emmanuela – Boga z nami, który jest darem kochającego Ojca dla ludzkości.

Odpowiedź dzieci na przypowieść o talentach

Każdy z nas ma talent, który otrzymał od Pana Boga. Czy odkryłeś już swój?
W odpowiedzi na prośbę ks. Jarosława o przesłanie przez dzieci ilustracji obrazujących ich różnorodne talenty, otrzymaliśmy wiele pięknych prac z Polski, a także ze Świata.

Punkt pobrań COVID-19 na zapleczu Świątyni

Na tyłach Świątyni Opatrzności Bożej otworzono bezpłatny punkt pobrań próbek do badań na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Punkt znajduje się w namiocie, do którego dojazd jest możliwy otwartą bramą C od ulicy Sejmu Czteroletniego.

Litania za zmarłych

Boże, Ty sprawiłeś, że Twój Syn zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba; daj Twoim zmarłym sługom i służebnicom udział w Jego zwycięstwie nad śmiercią, aby mogli na wieki oglądać Ciebie, swojego Stwórcę i Odkupiciela. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Odpusty za zmarłych. Nowy dekret Penitencjarii Apostolskiej

Z powodu epidemii COVID-19 w tym roku odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych.

Modlitwa o pokój

„Prosimy wszystkich wierzących o post, jałmużnę i modlitwę o pokój społeczny, w intencji ochrony życia, zakończenia trwającego kryzysu, a także o ustanie rozwijającej się pandemii” – zaapelowali 28 października polscy biskupi. Przekazujemy tekst modlitwy przygotowanej na ten czas.

Podaruj zmarłym niebo, 1-30 listopada

Panie, Boże Wszechmogący, błagam Cię przez Najdroższą Krew, którą Twój Boski Syn, Jezus Chrystus, wylał za nas w Ogrojcu, racz wybawić dusze z czyśćca, a szczególnie tę, która jest najbardziej ze wszystkich opuszczona. Przyjmij ją do Twojej chwały, gdzie będzie mogła wielbić Cię i chwalić na wieki. Amen.

Ujednolicone formuły modlitw

» Ojcze nasz (Modlitwa Pańska)
» Zdrowaś Maryjo (Pozdrowienie Anielskie)
» Królowo nieba (Regina caeli)
» Pod Twoją obronę
» Pomnij, o Najświętsza Panno (Modlitwa św. Bernarda)
» Witaj, Królowo

Poradnia dla narzeczonych tylko ON-LINE

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego od 16 marca 2020 r. decyzją Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej poradnia dla narzeczonych będzie prowadzona on-line.