Rozpoczęliśmy zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi

Rozpoczęły się 33 dniowe ćwiczenia duchowe przed Aktem Zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort w Parafii Opatrzności Bożej w Wilanowie, organizowane przez Rycerstwo Niepokalanej.

Początek zawierzenia ma charakter indywidualny, dlatego wiele osób, niezależnie od miejsca zamieszkania mogło odpowiedzieć na zaproszenie Rycerstwa do oddania się Jezusowi przez Warszawy, Poznania, Wałbrzycha, Gdańska, Wrocławia, Milanówka, Manchesteru w Wielkiej Brytanii i w wielu innych miejsc w Polsce i na świecie.

Tego dnia ponad stu uczestników przybyło do Świątyni Opatrzności Bożej na Mszę św. i  konferencję o. Mihovila Filipović SMM, przełożonego Zgromadzenia Ojców Misjonarzy Montfortanów w Polsce, które założył św. Ludwika Marię Grignion de Montforta we Francji w 1705 r.

Ojciec Filipović wprowadził nas pięknie w ten ważny czas, podkreślając rolę Maryi w życiu każdego człowieka. Podczas konferencji mogliśmy usłyszeć wiele wskazówek odnośnie wzrastania i budowania więzi z Maryją a przez nią z Jezusem Chrystusem. Święty Ludwik w swoim dziele „Traktat o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” pragnął podzielić się z nami tajemnicą roli Maryi w Bożym planie. Maryja jest narzędziem w Boskich rękach, które pomaga nam przyspieszyć naszą drogę nawrócenia i zjednoczenia z Jezusem. Wierne uczestnictwo w praktyce tego nabożeństwa daje nam udział w cnotach Maryi. Celem całego nabożeństwa jest praktyka oparta na codziennej relacji z Maryją w każdej chwili naszego życia.

Na koniec konferencji o. Mihovil pobłogosławił obecnych relikwiami św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.

Galeria zdjęć

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej