Relikwie bł. Honorata Koźmińskiego już w Świątyni Opatrzności Bożej

W sobotę, 17 października, do Świątyni Opatrzności Bożej dołączyły relikwie bł. Honorata Koźmińskiego.

Błogosławiony Honorat był człowiekiem wielkiej gorliwości, jeśli chodzi o zbawienie dusz. Praktykował surowe umartwienie. Pozbawiony słuchu i cierpiący fizycznie, sporo czasu spędzał na modlitwie i w konfesjonale. W 10. rocznicę swego pontyfikatu, 16 października 1988 r., beatyfikował go św. Jan Paweł II.

Uroczystość wprowadzenia relikwii poprzedziła konferencja o. Piotra Stasińskiego, a także Akatyst ku czci bł. Honorata Koźmińskiego w wykonaniu Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. O godz. 12.00 odprawiona została Msza św., której przewodniczył ks. Kazimierz Kardynał Nycz. On także wygłosił homilię. W koncelebrze uczestniczyło kilkudziesięciu księży. W uroczystościach udział wzięli m.in. biskup Antoni Dydycz oraz Ojcowie Kapucyni.

W Świątyni Opatrzności Bożej znajdują się już relikwie: św. Jana Pawła II, św. Andrzeja Boboli, św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, św. Urszuli Ledóchowskiej, bł. Edmunda Bojanowskiego, bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz bł. Stanisława Papczyńskiego.

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej