Dziękowaliśmy za łaskę chrztu świętego

Mimo mrozu, jaki panował w Warszawie w wigilię Święta Chrztu Pańskiego, wielu wiernych przybyło w sobotę, 7 stycznia, do Świątyni Opatrzności Bożej, by uczestniczyć w Mszy św. dziękczynnej. Dziękowaliśmy Bogu za łaskę chrztu świętego, który przed laty włączył nas do Kościoła i dał nadzieję, na uzyskanie zbawienia.

Wiernych przywitał przedstawiciel zespołu Centrum Opatrzności Bożej, który przybliżył w skrócie historię budowy Świątyni Opatrzności Bożej – Wotum Narodu i prace, jakie są planowane w najbliższym czasie.

Mszy Świętej przewodniczył biskup Rafał Markowski, który w swej homilii podkreślił znaczenie wspólnoty. U jej podstaw leży sakrament chrztu, warunek naszej więzi, naszej przyjaźni z Bogiem, który wprowadził nas – jeszcze jako dzieci – w świat wiary, który sprawił, że jest między nami trwała więź. Przywołując trudny czas dwunastowiecznego kryzysu Kościoła i postać św. Franciszka z Asyżu, podkreślił, że każdy z nas swoim życiem i wiarą decyduje o wizerunku Kościoła. Każdy ochrzczony człowiek ponosi odpowiedzialność nie tylko za swą rodzinę, ale za całą wspólnotę Kościół.

Na zakończenie Eucharystii wspólnie odmówiono Akt Zawierzenia i Dziękczynienia Opatrzności Bożej.

Po Mszy św. odbył się koncert kolęd w znakomitym wykonaniu działającego przy parafii Opatrzności Bożej – a prowadzonego przez Jacka Jackowskiego – Zespołu Wokalno-Instrumentalnego Canticum Gratiorum. 

* Tekst za Centrum Opatrzności Bożej

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej