Duchowość kard. Wyszyńskiego. Oddychać Maryją

Świadkowie życia Prymasa Tysiąclecia spotkali się w dniu modlitwy mazowieckiej wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej w Świątyni Opatrzności Bożej.

Konferencja „Oddychać Maryją” odbyła się we wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej, dokładnie w 71. rocznicę podpisania przez Piusa XII bulli nominacyjnej, ogłaszającej bp. Wyszyńskiego arcybiskupem metropolitą gnieźnieńskim i warszawskim, a tym samym Prymasem Polski. W spotkaniu uczestniczyli także krewni Sługi Bożego.

Ojciec dr Stanisław Piętka OFMCap, prezes narodowy Rycerstwa Niepokalanej tłumaczył, że kard. Wyszyński był spadkobiercą maryjnej duchowości kolbiańskiej, bo choć Prymas koncentrował się na Matce Bożej Częstochowskiej, a o. Maksymilian na Niepokalanej, to obaj byli gorliwymi czcicielami Maryi. Obecna na spotkaniu Anna Rastawicka, wieloletnia bliska współpracowniczka Prymasa, przypomniała, że kard. Wyszyński od najmłodszych lat nie rozstawał się z różańcem. Tęsknotę za swoją wcześnie zmarłą mamą wypełnił tęsknotą do Matki Najświętszej, a po zawierzeniu trudnych spraw Maryi czuł się spokojny i do tego przekonywał kapłanów.

– Mówił, że nie wystarczy wszystkiego oddać Maryi, a trzeba Jej nieustannie pomagać. Dlatego właśnie powołał dzieło Pomocników Matki Kościoła – zauważyła. Ojciec Gabriel Bartoszewski OFMCap, wicepostulator procesu beatyfikacyjnego kard. Wyszyńskiego, wskazał na błogosławione owoce trzyletniego uwięzienia Prymasa: czas wypełniony modlitwą i pracą.

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej