Rok:
Miesiąc:

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

Nowenna do św. Józefa o odrodzenie małżeństwa

Zachęcamy do udziału w comiesięcznej modlitwie przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa przeżywające kryzys. Odbywa się ona w drugie środy miesiąca podczas Mszy św. wieczornej.
Święty Józefie, módl się za nami.

Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

Zapraszamy na Msze św. odprawiane we wtorki o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii wystawione są jego relikwie.

Msza św. w POLSAT NEWS i POLSAT RODZINA

W odpowiedzi na prośby widzów i Internautów Polsat Rodzina zaprasza na internetową transmisję Mszy św. dla dzieci z naszej Świątyni. Bezpłatnie na ipla.tv o godz. 10.30.
Stacja Polsat NEWS transmituje niedzielną Mszę św. o godz. 9.00.
Świątynia Opatrzności Bożej: ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO, godz. 9.00 i 10.30.

Spotkanie członków Żywego Różańca

Członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w II sobotę miesiąca (9 stycznia) po Mszy św. o godz. 12.00 w górnym kościele. Na spotkaniu będzie można odebrać tajemnice do modlitwy w kolejnych miesiącach. Do czasu odebrania tajemnic, członkowie odmawiają obecną tajemnicę z grudnia.

Mazowsze – Najpiękniejsze kolędy (transmisja online)

W najbliższą sobotę 9 stycznia Zespół Pieśni i Tańca MAZOWSZE zaprasza do obejrzenia transmisji koncertu online „MAZOWSZE – NAJPIĘKNIEJSZE KOLĘDY”. Soliści, chór i orkiestra pod batutą Maestro Jacka Bonieckiego wystąpią w Bazylice pw. Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie.

Z Maryją do Jezusa

W każdą drugą sobotę miesiąca wspólnota Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na wspólne śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny oraz modlitwę różańcową z rozważaniami tajemnic o godz. 10.50 w górnej świątyni.

Godzina Święta

«Tak, jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną? Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe» (por. Mt 26, 40-41).
Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00.

Uroczystość Objawienia Pańskiego

A oto gwiazda, którą widzieli na Wschodzie, postępowała przed nimi, aż przyszła i zatrzymała się nad miejscem, gdzie było Dziecię. Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się uradowali. Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; padli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę.

Msza św. w POLSAT NEWS i POLSAT RODZINA

Stacja Polsat NEWS transmituje niedzielną Mszę św. o godz. 9.00.
Świątynia Opatrzności Bożej: UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, godz. 9.00 i 10.30.

Pieśni o Narodzeniu Pańskim

W uroczystość Objawienia Pańskiego w imieniu Polskiej Opery Królewskiej zapraszamy na koncert kolęd, podczas którego zabrzmią polskie pieśni bożonarodzeniowe powstałe w XV, XVI i XVII wieku. W treści przepięknych staropolskich tekstów tkwi zarówno prawda objawiona, jak i ludowa prostoduszność.

Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

54. Światowy Dzień Pokoju. „Kultura troskliwości jako droga do pokoju”

Kultura troskliwości, jako zaangażowanie wspólne, solidarne i uczestniczące na rzecz ochrony i promowania godności i dobra wszystkich, jako gotowość do zainteresowania się, do zwracania uwagi, do współczucia, do pojednania i uzdrowienia, do wzajemnego szacunku i wzajemnej akceptacji, jest uprzywilejowanym sposobem budowania pokoju.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Pasterze pośpiesznie udali się do Betlejem i znaleźli Maryję, Józefa oraz leżące w żłobie Niemowlę. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli, co im zostało objawione o tym dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, zdumieli się tym, co im pasterze opowiedzieli.

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Msza św. dziękczynna za wszelkie dobro i otrzymane łaski od Boga w roku 2020

Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu pozostałych warunków (stan łaski uświęcającej, Komunia św. w tej intencji, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, brak przywiązania do grzechu nawet lekkiego).

Podziękujemy za dar rodziny

Boże, uwielbiony w tajemnicy Twojej Opatrzności, dziękuję Ci za opiekę i wszelkie łaski, którymi obdarzasz moją rodzinę. Dziękuję Ci za miłość, która umacnia naszą jedność i prowadzi ku dobru, a za wstawiennictwem Świętej Rodziny zawierzam moją rodzinę. Proszę o błogosławieństwo dla...

Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Gdy upłynęły dni ich oczyszczenia według Prawa Mojżeszowego, Rodzice przynieśli Jezusa do Jerozolimy, aby przedstawić Go Panu. Tak bowiem jest napisane w Prawie Pańskim: «Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu». Mieli również złożyć w ofierze parę synogarlic albo dwa młode gołębie, zgodnie z przepisem Prawa Pańskiego.

« poprzednie   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | . . . . | 87 |