Rok:
Miesiąc:

Kurs przedmałżeński

Najbliższy cykl katechez dla narzeczonych rozpocznie się 29 września 2020 r. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.30 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Kurs trwa 10 tygodni. Warunkiem otrzymania zaświadczenia ukończenia katechez, jest uczestnictwo we wszystkich katechezach.

Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

Zapraszamy na Msze św. odprawiane we wtorki o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii wystawione są jego relikwie.

XXVI niedziela zwykła

Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu: «Co myślicie? Pewien człowiek miał dwóch synów. Zwrócił się do pierwszego i rzekł: „Dziecko, idź i pracuj dzisiaj w winnicy”. Ten odpowiedział: „Idę, panie!”, lecz nie poszedł. Zwrócił się do drugiego i to samo powiedział. Ten odparł: „Nie chcę”. Później jednak opamiętał się i poszedł. Który z tych dwóch spełnił wolę ojca?» Mówią Mu: «Ten drugi».

Jak Jezus Chrystus, zmuszeni do ucieczki. 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Orędzie Ojca Świętego

Trzeba się dzielić, żeby się rozwijać. Jednym z fundamentalnych elementów pierwszej wspólnoty chrześcijańskiej było dzielenie się: „Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących. Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne” (Dz 4, 32). Bóg nie chciał, aby zasoby naszej planety przynosiły korzyści tylko niektórym.

Msza św. w POLSAT NEWS i POLSAT RODZINA

W odpowiedzi na prośby widzów i Internautów Polsat Rodzina zaprasza na internetową transmisję Mszy św. dla dzieci z naszej Świątyni. Bezpłatnie na ipla.tv o godz. 10.30.
Stacja Polsat NEWS transmituje niedzielną Mszę św. o godz. 9.00.
Świątynia Opatrzności Bożej: XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, godz. 9.00 i 10.30.

Holy Mass in English

Autumn is coming in fast, the weather is slowly changing. We see each other this coming Saturday for an anticipated Holy Mass.
The Mass will be celebrated on Saturday September 26 at 5 pm.

„Dookoła Archidiecezji Warszawskiej”. Pielgrzymka rowerowa 2020

Cztery trasy rowerowe liczące od 20 do 120 kilometrów. Jeden dzień – sobota 26 września. Wspólny cel: podziękowanie Bogu za Cud nad Wisłą. Młodzi pielgrzymi wyruszą po Mszy o godz. 9.00 z warszawskiego Wrzeciona oraz z Warki, żeby wspólnie objechać niemal całą Archidiecezję Warszawską.

Uroczysty Koncert Muzyki Polskiej – Polonia in musica (transmisja)

W programie koncertu znajdą się symboliczne, historyczne utwory związane z polską tradycją wolnościową takich kompozytorów jak: K. Kurpiński, S. Moniuszko, F. Chopin, ale i wspaniała symfonia odwołująca się do pamięci o polskich bohaterach autorstwa J. A. De Zeeganta.

Wieczór dla Jezusa – 25 września

Otwarte spotkanie dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas z Jezusem i znaleźć odpowiedź na pytania stawiane przez życie. To wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienie i uwielbienie JEZUSA poprzez psalmy i pieśni.

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

Akcja honorowego krwiodawstwa

Co minutę w Polsce potrzebny jest litr krwi, bo jak dotąd jest ona najpotężniejszym lekiem, znanym współczesnej medycynie. Środkiem niezastąpionym, którego nie potrafi wyprodukować żadne laboratorium.

Dzień Środków Społecznego Przekazu

Chciałbym Orędzie na ten rok poświęcić tematowi narracji, ponieważ wierzę, że aby się nie zagubić, powinniśmy oddychać prawdą dobrych historii, takich, które budują, a nie niszczą; historii, które pomagają odnaleźć korzenie i siłę, aby iść razem naprzód.

Odpust ku czci Opatrzności Bożej (XXV niedziela zwykła)

Jezus opowiedział swoim uczniom następującą przypowieść: «Królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy. Umówił się z robotnikami o denara za dzień i posłał ich do winnicy».

Msza św. w POLSAT NEWS i POLSAT RODZINA

Stacja Polsat NEWS transmituje niedzielną Mszę św. o godz. 9.00.
Świątynia Opatrzności Bożej: XXV NIEDZIELA ZWYKŁA, godz. 9.00 i 10.30.

Nowenna do św. Michała Archanioła

Wszechmogący wieczny Boże, który św. Michała Archanioła ustanowiłeś obrońcą Kościoła i zwierzchnikiem raju, udziel za jego wstawiennictwem Kościołowi pomyślności i pokoju, a nam łaski w tym życiu i chwały w wieczności. Przez Chrystusa Pana na­szego. Amen.

Odpust ku czci Opatrzności Bożej

Zapraszamy Parafian, Przyjaciół Opatrzności Bożej i Darczyńców na odpust parafialny połączony z dniem skupienia, który odbędzie się w sobotę 19 września.
PROGRAM: godz. 10.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, godz. 10.30 – Różaniec świętych – nie jesteś sam, godz. 11.00 – konferencja, godz. 12.00 – Msza św.

Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika

Rodzice Jezusa chodzili co roku do Jerozolimy na Święto Paschy. Gdy miał On lat dwanaście, udali się tam zwyczajem świątecznym. Kiedy wracali po skończonych uroczystościach, został Jezus w Jerozolimie, a tego nie zauważyli Jego Rodzice. Przypuszczając, że jest w towarzystwie pątników, uszli dzień drogi i szukali Go wśród krewnych i znajomych. Gdy Go nie znaleźli, wrócili do Jerozolimy szukając Go.

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

« poprzednie   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | . . . . | 79 |