Rok:
Miesiąc:

Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

Zapraszamy na Msze św. odprawiane we wtorki o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii wystawione są jego relikwie.

Wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Poprzez wyniesienie do chwały ołtarzy błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki Ojciec Święty Benedykt XVI mówi do Kościoła w Polsce: «Patrz, oto syn twój żyje». Jest to wielki dar dla wielkiego narodu, którego księga świętości wzbogaca się o kolejną szczególną kartę.

Msza św. w POLSAT NEWS i POLSAT RODZINA

W odpowiedzi na prośby widzów i Internautów Polsat Rodzina zaprasza na internetową transmisję Mszy św. dla dzieci z naszej Świątyni. Bezpłatnie na ipla.tv o godz. 10.30.
Stacja Polsat NEWS transmituje niedzielną Mszę św. o godz. 9.00.
Świątynia Opatrzności Bożej: XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, godz. 9.00 i 10.30.

„Nie dla wojny”. Modlitwa o pokój wraz z Ormianami

– Chcemy gorąco modlić się o pokój, aby wojna nie była sposobem rozwiązywania problemów – powiedział 16 października kard. Kazimierz Nycz, odwołując się do nauczania św. Jana Pawła II i papieża Franciszka z najnowszej encykliki „Fratelli tutti”. W Świątyni Opatrzności Bożej przewodniczył Mszy św. w intencji pokoju w Armenii.

ODWOŁANE: „Hiob” Krzesimira Dębskiego w Świątyni Opatrzności Bożej

„Ja sam napisałem dramat nowy. Grecki formą, chrześcijański duchem, odwieczny treścią […]. Dramat o cierpieniu: „Hiob””. Tak o swym dziele pisał w 1940 r. dwudziestoletni Karol Wojtyła w liście do przyjaciela. Młody dramaturg odczytał starotestamentową opowieść o niezawinionym cierpieniu oraz niezłomności wiary z perspektywy chrystologicznej i dostrzegł jej paralelę z losami pogrążonej w wojennej pożodze Polski.

Msza św. w intencji pokoju w Armenii

Kardynał Kazimierz Nycz, ordynariusz metropolita warszawski i ordynariusz wiernych obrządku ormiańskiego w Polsce odprawi Mszę św. w intencji pokoju dla Narodu Ormiańskiego 16 października o godz. 18.00 w Świątyni Opatrzności Bożej.
Po Mszy św. modlitwa przy chaczkarze przed Świątynią (od strony al. Rzeczypospolitej).

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

Dzień Dziecka Utraconego

Ośmieleni, Jezu, Twoją dobrocią pokornie prosimy: przyjmij nasze dziecko do wspólnoty zbawionych i pozwól mu oglądać swoje Oblicze. Ty, który płakałeś nad śmiercią przyjaciela Łazarza, spójrz z miłością również na nas, rodziców/dziadków tego dziecka, oraz wszystkich dotkniętych jego stratą. Napełnij nas nadzieją na spotkanie z naszym dzieckiem w wieczności w domu kochającego Ojca.

Nowenna do św. Józefa o odrodzenie małżeństwa

Zachęcamy do udziału w comiesięcznej modlitwie przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa przeżywające kryzys. Odbywa się ona w drugie środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.
Święty Józefie, módl się za nami.

Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego

16 października 1988 r. Jan Paweł II beatyfikował Honorata Koźmińskiego. Tego polskiego kapucyna i założyciela wielu zgromadzeń zakonnych Kościół katolicki w Polsce wspomina 13 października. Przypominamy papieską homilię z uroczystości beatyfikacyjnej polskiego zakonnika, Bernarda Marii Silvestrellego i Karola od św. Andrzeja.

XX Dzień Papieski

XX Dzień Papieski obchodzony będzie pod hasłem „Totus Tuus” – „Cały Twój”. Jest to biskupie zawołanie Karola Wojtyły. Będzie to także jubileusz dwudziestolecia działania Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolną i niezamożną młodzież z małych miejscowości.

XXVIII niedziela zwykła. XX Dzień Papieski

Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka nieubranego w strój weselny. Rzekł do niego: „Przyjacielu, jakże tu wszedłeś, nie mając stroju weselnego?” Lecz on oniemiał. Wtedy król rzekł sługom: „Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów”. Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych».

KONCERT ODWOŁANY „Mazowsze” w hołdzie św. Janowi Pawłowi II

Koncert „Mazowsze” w hołdzie św. Janowi Pawłowi II z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i obchodów XX Dnia Papieskiego z powodu restrykcji sanitarnych związanych z zagrożeniem pandemią został odwołany. O nowym terminie wydarzenia poinformujemy.

Msza św. w POLSAT NEWS i POLSAT RODZINA

Stacja Polsat NEWS transmituje niedzielną Mszę św. o godz. 9.00.
Świątynia Opatrzności Bożej: XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, godz. 9.00 i 10.30.

Z Maryją do Jezusa

W każdą drugą sobotę miesiąca wspólnota Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na wspólne śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny oraz modlitwę różańcową z rozważaniami tajemnic o godz. 10.50 w górnej świątyni.

Nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Boże jedynie dobry i łaskawy, spraw przez nieskończone zasługi męki i śmierci Jezusa Chrystusa, Syna Twego, przez przyczynę Niepokalanej Maryi Dziewicy i wszystkich Świętych, a szczególnie Błogosławionego księdza Jerzego, abym dostąpił łaski, o którą proszę.

Ogłoszenie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

Wszystkie osoby, które od dnia 3 października miały bezpośredni kontakt z ks. Bartoszem Kuczmarskim, a które zaobserwują u siebie niepokojące objawy mogące sugerować zakażenie koronawirusem, proszone są o niezwłoczne skonsultowanie się z lekarzem pierwszego kontaktu w drodze teleporady oraz poinformowanie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

« poprzednie   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | . . . . | 81 |