​Tylko Miłość jest twórcza…

Pierwsza pielgrzymka Rycerstwa Niepokalanej z Wilanowa do Niepokalanowa, która odbyła się 16-17 czerwca pod hasłem „Tylko Miłość jest twórcza…”, za nami.

Każdy z nas opisałby ją zapewne inaczej. Każdy z nas wyruszył na nią z własnym bagażem intencji, myśli, trosk, pragnień, pyta. I każdy doświadczył czegoś innego. Czegoś, co Niepokalana przygotowała na ten czas specjalnie dla niego. Z pewnością każdy z nas, wracając do tych błogosławionych dni, chciałby wyrazić Maryi swoją wdzięczność tym samym słowem, którego Ona tak często używała – Dziękuję! Nie ma nigdy lepszej chwili na wypowiedzenie tego słowa niż ta, która właśnie trwa.

Dziękujemy Ci Maryjo za to, że gromadzisz nas zawsze pod skrzydłami Bożej Opatrzności. Dziękujemy za to, że już na początku drogi wskazałaś naszej wspólnocie kierunek, dałaś swoje światło, prostą myśl zawartą w zawołaniu, które spontanicznie wydobyło się spośród nas, gdy chcieliśmy uwiecznić w kadrze chwilę naszego wyjścia – „Łączy nas Maryja!”.

Niech te słowa staną się dla nas radosnym proroctwem, niech wypełnią się w trakcie naszej wspólnej ziemskiej drogi i niech „uwiecznią” nasze życie naprawdę w chwili przyjścia do Pana.

Dziękujemy Ci Maryjo za natchnienia, które inspirują i pobudzają nasze serca do miłości i uwielbienia Boga. Za obecność św. Maksymiliana na naszej drodze, który wyszedł nam na spotkanie o wiele wcześniej, niż się spodziewaliśmy. Za niezwykłą obecność symbolu całkowitego oddania się Jezusowi w Twoim Niepokalanym Sercu – Totus Tuus. Maryjo, spraw, byśmy w pełni pojęli przesłanie, jakie Jezus zechciał nam przekazać w kościele Świętej Rodziny – Zanim ty mi się powierzyłeś, Ja Jestem Cały Twój. W każdej Komunii św.

Dziękujemy Ci Maryjo za to, że nie pozostawiasz swoich dzieci głodnymi i spragnionymi. Że posyłasz jednych, by karmili drugich tym, co z sobą i w sobie niosą. Za radość obdarowywania i bycia obdarowanym!

Dziękujemy Ci Maryjo za to, że prowadzisz nas najkrótszą drogą do nieba. Choćby wiodła ona przez góry i doliny, wierzymy, że jest najpewniejsza.

Dziękujemy Ci Maryjo za wszystkie miejsca, które przygotowujesz dla nas, by nas uczyć, jednoczyć, umacniać. Za Twój Dom w Niepokalanowie Lasku, w którym czuliśmy się jak u siebie, za gościnność, serdeczność i niezwykle otwarte serca, z którymi spotkaliśmy się w tym cudownym miejscu.

Dziękujemy Ci Maryjo za każdą Siostrę i każdego Brata, z którymi mogliśmy się spotkać w Twoim Domu. Za każdą rozmowę, która wniosła w nasze serca radość, pociechę, nadzieję. Za wszystkie uśmiechy, którymi czuliśmy się obdarowani. Za ręce, które nam błogosławiły na wiele sposobów.

Dziękujemy Ci Maryjo za Kapłanów, naszych duchowych Ojców i Przewodników, którzy są Twoimi Umiłowanymi Synami. Zawierzamy Tobie Mamo ich życie, ich posługę i zbawienie, prosząc Cię o wstawiennictwo i nieustanną modlitwę za nich. Prowadź Maryjo tych, którzy nas prowadzą!

Dziękujemy Ci Maryjo za troskę o radość Twych dzieci, nie tylko dawno temu w Kanie Galilejskiej, ale także teraz, w tych wszystkich miejscach, w których jesteśmy.

Dziękujemy Ci Maryjo, że przyprowadzasz nas zawsze pod Ołtarz, na którym Jezus daje nam Swoje Ciało jak dobry Ojciec chleb powszedni dzieciom, byśmy i my stawali się jak chleb. Maryjo spraw, byśmy nie zmarnowali ogromnych darów, jakie Twój Syn składa w nas w każdej Komunii św. Tobie zawierzamy ich wzrost i owoce.

Dziękujemy Ci Maryjo za to, że zapraszasz każdego z nas na drogę bliskości i przyjaźni z Tobą. Dziękujemy Ci za Siostry i Braci, którzy podczas tej pielgrzymki zostali pasowani na Twoich Rycerzy, za wszystkich, których powołałaś do naszej wspólnoty i których jeszcze zechcesz powołać. Uczyń nas godnymi nazywać się Twoimi Córkami i Synami.

Dziękujemy Ci Maryjo za przykład życia św. o. Maksymiliana. Dziękujemy za wszystkie ślady Twojej Miłości do niego i jego miłości do Ciebie, która wydała tak wiele owoców na polskiej ziemi i poza jej granicami. Dziękujemy, że to niezwykłe miejsce jest wciąż żywym dowodem na to, że „Tylko miłość jest twórcza”.

Dziękujemy Ci Maryjo za to, że mogliśmy uczestniczyć w Najświętszej Eucharystii w miejscu, w którym odprawiał ją o. Maksymilian, w którym wszystko się zaczęło. Za to, że w samym sercu Niepokalanowa mogliśmy przyłożyć nasze serca do Serca Jezusa.

Łączy nas Maryja

Różne pragnienia w sercach

i różne myśli w głowach
zbiera i splata w jeden sznur
Królowa Różańcowa…
By żadna z dusz Jej drogich
nie czuła się niczyja,
w jednego Ducha
i w Jedno Ciało
łączy nas Maryja!
Różne historie i różne drogi
krzyżuje nasza Mama…
Z różnych tajemnic naszych serc
tajemny Obraz tka Niepokalana,
na którym w boleść jednych
wplata się radość czyjaś…
Abyśmy byli jedno –
łączy nas Maryja!
To, co tak różne, czasem boleśnie,
Przemienia na różane…
Co odrzucone przez budujących
jak dziecko tuli ukochane…
W Niej tajemnica Boga
Jak w lustrze się odbija…
Z Sercem Jezusa
na wieki wieków -
łączy nas Maryja!

I. Behrendt

 

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej